Dbaj o bezpieczeństwo i nie daj się oszustom!

Uważaj na:

Phishing.

To jedna z metod, z której najczęściej korzystają przestępcy. Polega na wysyłaniu e-maili lub SMS-ów z załącznikami czy linkami do fałszywych stron internetowych. Wiadomości mają nakłonić Cię do kliknięcia w link albo otwarcia załącznika. Następnie masz przekazać swoje poufne dane.

Zachowaj ostrożność i dowiedz się więcej o phishingu => www.sgb.pl/phishing .

Vishing i spoofing.

To jedne z metod, z których najczęściej korzystają przestępcy. Na czym polegają?

Vishing polega na podszywaniu się pod pracowników banku lub innych zaufanych instytucji, np. policjantów. Z kolei spoofing polega na podszywaniu się pod inne urządzenia lub innego użytkownika.

Zachowaj ostrożność i dowiedz się więcej => www.sgb.pl/vishing-i-spoofing .

Fałszywe inwestycje.

To jedna z metod, z których najczęściej korzystają oszuści. Polega na oferowaniu ponadprzeciętnych zysków z inwestycji w akcje, surowce czy kryptowaluty. Przestępcy podszywają się pod maklerów bądź brokerów giełdowych

i proponują nowe możliwości zainwestowania pieniędzy, które wcześniej nie były dostępne na rynku dla każdego. Starają się dopasować swoje ataki socjotechniczne do specyfiki rynku krajowego oraz obecnej sytuacji geopolitycznej. Doskonale przedstawiona oferta staje się przekonująca, przez co ciężko rozpoznać kłamstwo.

Zachowaj ostrożność i dowiedz się więcej => www.sgb.pl/falszywe-inwestycje .

Pamiętaj! Jeśli coś budzi Twoją wątpliwość lub nie działa jak powinno, jak najszybciej skontaktuj się z naszym bankiem lub zadzwoń na Infolinię SGB, czynną 24/7:

800 888 888 (bezpłatne połączenie)

61 647 28 46 (z zagranicy; opłata zgoda z taryfą operatora).

Aktualności

Powiązane wiadomości

Teraz z każdego miejsca możesz zamówić kartę debetową – wystarczy smartfon z aplikacją SGB Mobile lub Nasz Bank! Kartę zamówisz też w bankowości internetowej SGB24.

Szanowni Klienci, jeśli skorzystaliście z pomocy w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0 z pewnością zaciekawi Was informacja dotycząca umorzenia subwencji. Poniżej zamieszczamy główny komunikat prasowy Polskiego Funduszu Rozwoju. Zachęcamy do lektury!

Od 1 lutego 2020 r. Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (Wielka Brytania) nie jest państwem członkowskim Unii Europejskiej (UE), jednocześnie od 1 lutego 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. ustanowiony został tzw. okres przejściowy, który w praktyce oznacza, że Wielka Brytania jest związana całym prawem UE i jest traktowana jakby nadal była członkiem UE, z tą jednak różnicą, że przedstawiciele Wielkiej Brytanii nie uczestniczą w pracach instytucji UE.